Reportáže ze setkání s Janem Špilarem

“Shut up!”

“Shut up!”

V rámci festivalu RE:PUBLIKA, která se koná na Brněnském Výstavišti, jste se mohli těšit na debatu senátorů, kam jsem byl přizván.

Jsme jedno a není nám to jedno

Jsme jedno a není nám to jedno

Projekt “ Jsme jedno a není nám to jedno” je cyklus přednášek, jehož cílem je podpora manželských párů, bez ohledu na délku jejich vztahu.

Články, které vyšly o Janu Špilarovi v médiích

Rozhovor pro vzdělávací firmu ELIEN s.r.o.

Rozhovor pro poradenskou a vzdělávací firmu ELIEN s.r.o., která se zabývá podporu firemních znalostí a rozvojem firemních dovedností. V rozhovoru jsme se věnovali mé profesní tvorbě, francouzské eleganci, založení české sekce HCF Haute CoiffureFrancaise ale i o úzkostem a obavám, které mohou profesionálovi bránit v rozvíjení jeho kreativity.

Paměť národa

Minulé století přineslo českému národu nejeden těžký okamžik. Mnohé rodiny nebyly ušetřeny bolestných událostí, které pro ně znamenaly například povolání rodinných příslušníků na válečná bojiště, odvedení do koncentračních táborů, strach prožívaný za režimů, na které nevzpomínáme rádi, emigrace milovaných osob atd. Ani naše rodina nebyla ušetřena. Zde se můžete začíst do příběhu naši rodiny a mého života tak, jak jsme ho zaznamenali s Karolínou Antlovou pro projekt neziskové organizace Post Bellum, “Příběhy 20. Stoleti”.

Rozhovor pro farnost Zbraslav U Brna na tema Hranice ve vztazích.

Jak už název napovídá, rozhovor se týkal partnerských vztahů, kterými se dlouhá léta zabývám ze své pozice jáhna působícího ve farnosti kostela sv. Michala. Zajímavý rozhovor o lásce nejen mezi životními partnery, o partnerském soužití, respektu, toleranci a vzájemné podpoře si můžete přečíst na odkaze níže.

Roztančená oficína na ose Hollywood–Paříž–Brno. Příběh kadeřnického mága a mnicha Jana Špilara

Tento rozhovor, na který rád vzpomínám, jsme točili s mým dlouholetým přítelem, knězem a rozhlasovým dokumentaristou Janem Hanákem. Je to člověk, který má velký talent na moderování debat, s velkou vášní dokumentuje příběhy lidí kolem sebe a dokonce vyhrál i mezinárodní soutěž rozhlasových pořadů Prix Bohemia Radio s dokumentem Diptich. Mimoto je to i přítel, kterého velmi rád stříhám.

A o čem jsme si povídali? O životě, profesních začátcích a také o tom, jak jsem se seznámil se svoji milovanou ženou ☺.

Audio záznam a můj krátký životopis můžete shlédnout na stránkách Českého rozhlasu Dvojka.

Signály?

Během své činnosti se snažím podporovat mládežnické aktivity, nejen na učňovských školách jako profesionální kadeřník ale i jako duchovní. Web Signaly.cz mě už po několikáté přizval k rozhovoru.

Článek na Aktualne.cz

Kadeřník Špilar bude v Brně kandidovat do Senátu za lidovce, při kampani plánuje voliče stříhat.

Článek na brnan.cz

Kadeřník Špilar bude v Brně kandidovat do Senátu. Soupeřit bude mj. s rektorem Masarykovy univerzity.

Článek na Aktualne.cz

Brněnský duchovní je zároveň proslulý kadeřník. Jan Špilar má oficínu hned naproti kostelu.